Psyres
DAROVAT
HOME
>
AKTUALITY
>
Forbes: Mezi TOP 50 lékařů Česka patří i zakladatel Nadačního fondu PSYRES

Forbes: Mezi TOP 50 lékařů Česka patří i zakladatel Nadačního fondu PSYRES

9. 01. 2023

Podle Forbes patří prof. Jiří Horáček, jeden ze zakladatelů NF PSYRES, mezi 50 nejvýznamnějších osobností české medicíny.

"Zdraví je to nejcennější, co máme," uvádí Forbes Česko při příležitosti zveřejnění svého žebříčku 50 nejlepších lékařů a lékařek naší země. Seznam obsahuje jména z různých oborů medicíny. Za svou práci v psychiatrii byl oceněn i prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., zakladatel našeho Nadačního fondu a vědec zabývající se mj. mechanismem účinku psychedelik a jejich využití v psychoterapii.

Chcete zpřístupnit psychedeliky asistovanou psychoterapii těm, kteří ji potřebují? Podpořte Nadační fond PSYRES a napomozte tak realizaci studií zaměřených na psychedelika v terapii.

Jiří Horáček se v rámci svých publikací zabývá duševním zdravím. Publikuje o podstatě a léčbě sluchových halucinací, souvislosti mezi náladou, citlivostí k inzulinu a aktivitou serotoninu v mozku, nebo neurobiologii schizofrenie.

V Národním ústavu duševního zdraví se momentálně zabývá jednou ze dvou částí námi podporovaného vědeckého projektu PSIKET, který se zaměřuje na paliativní péči o pacienty s rakovinou. Ve spojení s psychoterapií je porovnáván efekt psilocybinu a ketaminu na duševní stav pacienta, který si prochází depresí a existencionální tísní spojenou se svým onemocněním. Vědci spolupracují s onkologickými pracovištěmi a v rámci výzkumu mohou pomoci až 60 pacientům. Realizaci této studie můžete podpořit finančním darem skrz náš nadační fond.

Psilocybin, látka, kterou obsahují lysohlávky - halucinogenní houby, vykazuje podle mnoha studií veliký terapeutický potenciál nejen v paliativě. Toto psychedelikum však není možné momentálně terapeuticky využívat tak jako ketamin, tudíž PSIKET002 může přinést potřebná data k argumentaci se zákonodárci.

Podle prof. Horáčka to může být právě inovativní léčba pomocí psychedelik, která pomůže v boji s epidemií duševních potíží. Ty totiž za momentálních okolností postihují velikou část Evropanů.

Zapojte se! Podpořte český psychedelický výzkum. 

logo

Svou finanční podporou skrze výzvu na Darujme

DAROVAT
logo

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU

Psyres
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
fbyt
info@psyres.euPro média
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ