Psyres
DAROVAT
Podporujeme český výzkum psychedelik

patroni

Václav Dejčmar

Ing. Václav Dejčmar

investor a filantrop

Psychedelika se v různých kulturách odpradávna používala k léčení neduhů těla i mysli. Avšak mohou být i účinným nástrojem sebezkoumání, pokud toužíte po rozšíření záběru vnímaného a uvolnění stavidel kreativity. Přál bych si, aby si k nim naše společnost opět utvořila pragmatický vztah a psychedelické látky brzy našly své využití v terapeutické praxi.

Ing. Ondřej Fryc

investor a filantrop

"Mentální zdraví a deprese jsou celosvětový a rostoucí problém, který se již desítky let řeší zejména potlačováním příznaků. Věřím, že v psychedelických látkách je obrovský terapeutický potenciál nejen pro léčbu depresí. Dle mého názoru je smysluplné podpořit výzkum těchto látek tak, aby mohly být v budoucnu používány bezpečně ku prospěchu lidstva.

Richard Morávek

FILANTROP A DEVELOPER

"Vědecký výzkum by měl být svobodný, neměl by podléhat dobovým předsudkům a klišé. Existují-li přírodní látky, které mohou výrazně pomáhat lidem, a to jak jednotlivcům, tak lidskému druhu jako takovému, je správné takový výzkum podpořit. Čím je náš svět komplexnější, tím je více zjevné, že se nemůžeme omezovat jen na péči o svou fyzickou stránku. Člověk jako jedinec tvoří psychofyzickou jednotu a navíc je společenským tvorem, naše jednotlivá „já“ spolu utvářejí složitou duševní síť. Stav vědomí jedince a celé společnosti je klíčovým faktorem pro stav světa jako takového, terapeutický potenciál psychedelik může představovat důležitý impuls pro změnu k lepšímu ve světě plném deprese a ztráty pocitu životního smyslu.

Bohdana Tamas

investorKA, filantropKA a SVĚTOBĚŽNICE

"Podporuji psychedelický výzkum, protože vnímám jeho potenciál nejen pro léčbu soudobé pandemie duševních onemocnění, ale i pro pozdvihnutí kolektivního vědomí, což je vývoj našeho druhu, bez kterého možná jako lidstvo nemáme šanci na přežití.

Jakub Nytra

Podnikatel, investor, filantrop

Psychedelika jsou součástí lidské historie. Používají se jako lék na duši, k nahlédnutí na problém z jiného úhlu, zlepšení kreativity, pochopení a smíření se s věcmi, které člověk nezmění. Nastal čas připustit změnu paradigmatu. Psychedelika - rozšířený stav vědomí, pomáhají posouvat nejen jednotlivce, ale i společnost a civilizaci k lepšímu. Věřím, že zodpovědný, uvědomělý, pokorný a legalizovaný přístup k těmto látkám je pro společnost opravdový game changer.

Francesca Dominika Kolowrat-Krakowská

investorka, Mecenáška a majitelka café elektric

"Skrze žití v určitých vzorcích kultury a společnosti, se často v průběhu let vytrácí autenticita našeho 'já'. To v důsledku může způsobit mentální chaos a potenciální negativní následky na naše zdraví. Věřím, že psychedelika se nabízí jako jedna z cest, které umí napomoci v opětovném napojení na náš vlastní pramen, rozšíření stavu vědomí a harmonizaci vnitřních procesů. Ty započínají v nás samotných, ale věřím, ze mohou posléze časem posunout i celou společnost k potřebným transformacím k lepšímu.

Jakub Zamrazil

PODNIKATEL, INVESTOR, FILANTROP

"Psychedelika mají prokázaný efekt v léčbě úzkosti, depresí a osobních traumat. Věřím, že individuální vnitřní změny a osobní rozvoj, ke kterým díky nim dochází, mají blahodárný účinek na jednotlivce i na jeho okolí. Terapii rozšířenými stavy vědomí pomocí psychedelik pod vedením zkušených terapeutů považuji za aktuální vizi pro dnešní dobu. Věřím v moderní transformaci právního řádu, který umožní odpovědnou práci s psychedeliky a další výzkum.

Tomáš Michalec

PODNIKATEL, INVESTOR

"Nacházíme se v kritickém bodě v oblasti duševního zdraví jednotlivců i společnosti jako celku. Čelíme široké škále negativních událostí současného světa a čekají nás náročné výzvy. Pevně věřím v potenciál psychedelik přinést v této oblasti významnou změnu a pomoc. Léčebný potenciál psychedelik již prokázala řada vědeckých studií a je nezbytné je začlenit do běžné zdravotní péče dostupné všem. Aktivně podporuji fond PSYRES, který nejen získává finanční prostředky pro potřebný vědecký výzkum, ale také aktivně pracuje na odstranění stigma a zpřístupnění léčby psychedeliky v legislativě. Tento přístup otevírá dveře k novým terapeutickým možnostem a posiluje uznání psychedelik jako cenného nástroje v péči o duševní zdraví.

klub patronů psyres

logo

Chcete se stát patronem psychedelického výzkumu?

Provoz fondu PSYRES je hrazen výlučně z podpory jednotlivých patronů. Příspěvky dárců jsou určeny výhradně na podporované vědecké projekty. Patroni tak zastávají funkci hlavních podporovatelů činnosti fondu. Bez nich by fond nemohl vykonávat aktivity směřující k naplnění našeho cíle – finančního zabezpečení českých vědeckých výzkumů na poli psychedelik.

Součástí patronátu je exkluzivní postavení v rámci fondu, pravidelné informace o novinkách a účast na organizovaných akcích. Jednou ročně probíhá unikátní večeře s výzkumníky.

Rozšiřte řadu našich patronů - kontaktujte přímo ředitelku fondu: jana@psyres.eu

NEWSLETTER

Zajímají vás aktuality z výzkumu psychedelik nebo novinky z činnosti fondu? Přihlaste se k odběru newsletteru!


  Psyres
  Nadační fond pro výzkum psychedelik
  sídlem Vejvodova 444/6, Staré Město, 
  110 00 Praha 1
  IČO: 05540143
  Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
  DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
  fbyt
  info@psyres.euPro média
  Nadační fond pro výzkum psychedelik
  sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
  IČO: 05540143
  Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ