Psyres
DAROVAT
HOME
>
AKTUALITY
>
Dr. Gábor Maté, odborník na léčbu závislostí, v Praze

Dr. Gábor Maté, odborník na léčbu závislostí, v Praze

31. 05. 2022

Letos vůbec poprvé přijal Dr. Gábor Maté pozvání do Prahy a společně s tvůrci dokumentárního filmu Wisdom of Trauma, Zayou a Mauriziem Benazzovými, zasedl u jídelního stolu mj. i s představiteli Nadačního fondu PSYRES, jakožto partnerem akce , která proběhla 27.5. v Hybernii. 

Dr. Maté je kanadský lékař, odborník na léčbu traumatu, závislostí a duševních onemocnění s nimi souvisejícími. Tento světoznámý doktor medicíny také vidí jistý psychoterapeutický potenciál v psychedelických látkách, a to třeba i v psychoaktivním nápoji ayahuasca, která by podle něj, za podmínky užití v patřičném kontextu, mohla pomoci závislým pacientům. PSYRES se ayahuaskou zabývá v rámci studie jejího využití v tradičním prostředí. O projektu Neurobiologie ayahuasky užité v tradičním prostředí se můžete dozvědět více zde. Skrz Nadační fond PSYRES je možné finančně podpořit jeho realizaci. 

Dále se Dr. Maté vyjadřoval k ibogainu, který prokazuje neurobiologické  účinky ve formě výrazného snížení či vymizení abstinenčních příznaků u uživatelů opiátů. 

Dr. Maté strávil v Praze pouhé dva dny, stačil tu však zanechat velkou stopu. PSYRES Nadační fond pro výzkum psychedelik byl hrdým partnerem akce k filmu Wisdom of Trauma. Na ní vystoupil mimo jiné i prof. Jiří Horáček k tématu psychedelik.

Trailer na film Wisdom of Trauma můžete zhlédnout zde. Bližší informace k terapeutické metodě Compassionate Inquiry Gábora Matého naleznete zde.

Zapojte se! Podpořte český psychedelický výzkum. 

logo

Svou finanční podporou skrze výzvu na Darujme

DAROVAT
logo

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU

Psyres
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem Vejvodova 444/6, Staré Město, 
110 00 Praha 1
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
fbyt
info@psyres.euPro média
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ