Psyres
DONATE
SUPPORTING Czech psychedelic research

PSYRES 
THE CZECH PSYCHEDELIC RESEARCH FOUNDATION

 • PSYRES provides funding for Czech scientific projects in the field of researching psychedelics and their use in the treatment of mental illnesses.

 • Psychedelic-assisted psychotherapy brings hope when conventional treatment fails.

 • Our activities add to the legislative changes of the system and help facilitate the unavailable treatment to patients in need right now.

SUPPORTED PROJECTS
white arrow

OUR MAIN AREAS OF FOCUS

logo

1. MEDICINE

podporujeme
Clinical study of the treatment of depression and existential distress of patients diagnosed with cancer.

more
logo

2. ANTHROPOLOGY

Scientific study of the traditional ritual use of ayahuasca’s effects on a person’s psyche.

more
logo

3. LEGISLATION

Legislativa
Support for legislative changes to allow access to treatment procedures that utilize psychedelics.
more

Evolution of mankind is paralleled by the increase and expansion of consciousness.”

Albert Hofmann
logo

WHAT ARE PSYCHEDELICS?

Psychedelics are psychoactive substances of natural or artificial origin that expand perception, deepen self-knowledge, and open a new perspective on reality. In the hands of experts, they help identify and treat distressing mental states and psychological illnesses. They can also play an important role in a person's personal development.

image-bg
mikroskopimage-bg
logo

WHY SUPPORT THE CZECH PSYCHEDELIC RESEARCH?

Czech psychedelic researchers are conducting fundamental scientific research at the same level as the top psychedelic research teams around the world. Our scientists have been preparing the ground for the revolutionary use of the therapeutic potential of psychedelic substances, which in the hands of specialists can bring relief to millions of people with severe forms of depression. Psychedelic assisted therapy can also be applied in palliative care – even now, through a research study we already offer therapy to specific patients.

logo

WHAT MAKES PSYCHEDELIC-ASSISTED THERAPY UNIQUE?

Psychedelic Assisted Psychotherapy (PAP) is a great hope for people who are unresponsive to standard treatments. The advantage is the quick onset of the effect of psychedelics. The therapist accompanies the patient in a safe environment, helps the patient understand the lived experience, and consolidates the therapeutic effect.

PATIENT STORIES
image-bgpribehy

the czech PSYCHEDELIC RESEARCH FOUNDATION

Are you interested in the topic? No support is too small!
Find out, how even you can support the research

I want to know more

patroni nadačního fondu

 • Václav Dejčmar

  Ing. Václav Dejčmar

  investor a filantrop

  “Psychedelika se v různých kulturách odpradávna používala k léčení neduhů těla i mysli. Avšak mohou být i účinným nástrojem sebezkoumání, pokud toužíte po rozšíření záběru vnímaného a uvolnění stavidel kreativity. Přál bych si, aby si k nim naše společnost opět utvořila pragmatický vztah a psychedelické látky brzy našly své využití v terapeutické praxi.”

 • Ondřej Fryc

  Ing. Ondřej Fryc

  investor a filantrop

  "Mentální zdraví a deprese jsou celosvětový a rostoucí problém, který se již desítky let řeší zejména potlačováním příznaků. Věřím, že v psychedelických látkách je obrovský terapeutický potenciál nejen pro léčbu depresí. Dle mého názoru je smysluplné podpořit výzkum těchto látek tak, aby mohly být v budoucnu používány bezpečně ku prospěchu lidstva.”

 • Richard Morávek

  FILANTROP A DEVELOPER

  "Vědecký výzkum by měl být svobodný, neměl by podléhat dobovým předsudkům a klišé. Existují-li přírodní látky, které mohou výrazně pomáhat lidem, a to jak jednotlivcům, tak lidskému druhu jako takovému, je správné takový výzkum podpořit. Čím je náš svět komplexnější, tím je více zjevné, že se nemůžeme omezovat jen na péči o svou fyzickou stránku.”

 • Jakub Nytra

  PODNIKATEL, INVESTOR, FILANTROP

  "Psychedelika jsou součástí lidské historie. Používají se jako lék na duši, k nahlédnutí na problém z jiného úhlu, zlepšení kreativity, pochopení a smíření se s věcmi, které člověk nezmění. Nastal čas připustit změnu paradigmatu. Psychedelika - rozšířený stav vědomí, pomáhají posouvat nejen jednotlivce, ale i společnost a civilizaci k lepšímu. Věřím, že zodpovědný, uvědomělý, pokorný a legalizovaný přístup k těmto látkám je pro společnost opravdový game changer.”

 • Bohdana Tamas

  INVESTORKA, FILANTROPKA A SVĚTOBĚŽNICE

  "Podporuji psychedelický výzkum, protože vnímám jeho potenciál nejen pro léčbu soudobé pandemie duševních onemocnění, ale i pro pozdvihnutí kolektivního vědomí, což je vývoj našeho druhu, bez kterého možná jako lidstvo nemáme šanci na přežití.”

 • Francesca Dominika Kolowrat-Krakowská

  INVESTORKA, mecenáška a majitelka café elektric

  "Skrze žití v určitých vzorcích kultury a společnosti, se často v průběhu let vytrácí autenticita našeho “já”. To v důsledku může způsobit mentální chaos a potenciální negativní následky na naše zdraví. Věřím, že psychedelika se nabízí jako jedna z cest, které umí napomoci v opětovném napojení na náš vlastní pramen, rozšíření stavu vědomí a harmonizaci vnitřních procesů. Ty započínají v nás samotných, ale věřím, ze mohou posléze časem posunout i celou společnost k potřebným transformacím k lepšímu.”

 • Jakub Zamrazil

  Podnikatel, investor, filantrop

  "Psychedelika mají prokázaný efekt v léčbě úzkosti, depresí a osobních traumat. Věřím, že individuální vnitřní změny a osobní rozvoj, ke kterým díky nim dochází, mají blahodárný účinek na jednotlivce i na jeho okolí. Terapii rozšířenými stavy vědomí pomocí psychedelik pod vedením zkušených terapeutů považuji za aktuální vizi pro dnešní dobu. Věřím v moderní transformaci právního řádu, který umožní odpovědnou práci s psychedeliky a další výzkum.”

NEWSLETTER

Are you interested in news from psychedelic research or news from the fund's activities? Subscribe to the newsletter!


  Psyres
  PSYRES Psychedelic Research Foundation,
  V Honech 687, 250 67 Klecany,
  VAT: 05540143
  Terms and privacy policy and GDPRFAQ
  DonateBuy PSYRES productsPatrons club
  fbyt
  info@psyres.euFor media
  Nadační fond pro výzkum psychedelik
  sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
  IČO: 05540143
  Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ