Psyres
DAROVAT
HOME
>
AKTUALITY
>
Dr. Ben Sessa v Praze o traumatech, MDMA, závislostech a budoucnosti psychiatrie

Dr. Ben Sessa v Praze o traumatech, MDMA, závislostech a budoucnosti psychiatrie

12. 05. 2022

11. května vystoupil Dr. Ben Sessa na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Sál se naplnil odborníky z oboru, ale i zvědavými nadšenci psychiatrie a psychedelického výzkumu, a příznivci psychedeliky asistované psychoterapie. 

Přednáška čerpala z rozsáhlých zkušeností Dr. Sessy s výzkumem a klinickou praxí s využitím psychedelik posledních 15 let. Od raných začátků u dětských traumat a psychologických kořenů závislostí až po současné studie využití MDMA asistované psychoterapie u lidí s poruchou užívání alkoholu. Ben představil soudobou psychedelickou renesanci a zmapoval otevření Awakn Life Sciences, biotechnologické společnosti, kterou spoluzaložil, za účelem vývoje, výzkumu a dodávání psychedelických látek prostřednictvím otevření několika klinik ve Spojeném království a EU. Zvláštní pozornost byla věnována vývojovým příčinám závislostí a poruchám souvisejícím s traumatem.Psychedelické látky, zejména MDMA, nabízejí jedinečnou příležitost,  představují nový, bezpečný a účinný přístup k těmto jinak obtížně léčitelným duševním poruchám.

credit: Patrik Jursa

Záznam z akce můžete zhlédnout zde.

Ve spolupráci s Nadačním fondem PSYRES akci zorganizovala Česká psychedelická společnost za podpory Think Tanku Racionální drogové politiky a Magazínu Legalizace. Výdělek akce přispěje na podporu činnosti Nadačního fondu PSYRES, v jehož rámci se financují české výzkumné projekty a legislativní kroky v oblasti psychedelik (více informací zde). 

credit: Patrik Jursa

“Ano, máš pravdu, takhle nějak vypadá láska,” odpověděl Dr. Ben Sessa jedné ze svých pacientek, která právě podstoupila psychedeliky asistovanou psychoterapii. Při ní objevila pocity, které nikdy dříve ve svém životě nezažila. O Bennu Sessovi se dozvíte více v rozhovoru pro RESPEKT zde.

Zapojte se! Podpořte český psychedelický výzkum. 

logo

Svou finanční podporou skrze výzvu na Darujme

DAROVAT
logo

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU

Psyres
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
fbyt
info@psyres.euPro média
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ