Psyres
DAROVAT
HOME
>
AKTUALITY
>
Diskuze: Psychedelika a vědomí z pohledu vědy: Imperial College London v Praze

Diskuze: Psychedelika a vědomí z pohledu vědy: Imperial College London v Praze

22. 04. 2024

Diskuze s výzkumníky z Imperial College London

15.5. 2024 

18:00 - 21:00

Divadlo Kolowrat, Ovocný trh 6, Praha 1

Přidejte se k události na Facebooku

Vstupenky


Psychedelika a vědomí z pohledu vědy

Moderní psychedelická věda je na svém vrcholu a zdá se, že je nezastavitelná. Dovolte nám, abychom vás vzali na unikátní cestu zkoumáním současného prostoru moderní psychedelické vědy a zároveň v Praze přivítali výzkumníky z Imperial College London, jednoho z předních světových vědeckých center zaměřených na psychedelické látky.

Zaměříme se na otázky (a odpovědi) týkající se témat, jako je vědomí, umělá inteligence, technologie, moderní terapeutické nástroje, neurozobrazovací poznatky, vize budoucnosti a mnoho dalších témat v oblasti psychedelik.

Diskuze proběhne v anglickém jazyce!


Pedro Mediano 

"Kdysi dávno, když byla teplota vesmíru asi 10^8 K, jsem vystudoval fyziku na univerzitě ve španělské Valencii a přerušil tak slibnou kariéru jazzového melodika. Když jsem se rozhodl, že neutrina jsou sice zajímavá, ale ne tak docela pro mě, udělal jsem si doktorát na Imperial College a postdok na univerzitě v Cambridge, kde jsem se (ve vší počestnosti poměrně neúspěšně) snažil vyřešit záhady vědomí a komplexity. V současné době pokračuji v neúspěšném řešení vědomí a umělé inteligence jako lektor na katedře IT na Imperial College London.

Obecně řečeno, můj výzkum leží na pomezí vědy o vědomí, teorie informace, vědy o složitosti a strojového učení. Snažím se svůj výzkum zakládat na pevných matematických a teoretických základech a kdykoli je to možné, publikuji software s otevřeným zdrojovým kódem, aby byl můj výzkum přístupný a reprodukovatelný."

Lisa Luan 

"Mám vzdělání v oboru klinické psychologie a neurovědy a absolvovala jsem magisterské studium psychologie na Amsterdamské univerzitě. V současné době jsem studentkou doktorského studia v Centru pro psychedelický výzkum na Imperial College London, kde vedu studii vyvíjející kontinuální intravenózní infuzi jako novou metodu podávání DMT a zkoumám subjektivní, fyziologické a EEG účinky prodloužené infuze DMT u zdravých dobrovolníků."

Marek Nikolič

"Studoval jsem psychologii ve Skotsku, pak jsem zmizel do Amazonie a poté jsem absolvoval magisterské studium klinické psychologie zdraví. V současné době jsem doktorandem pod vedením doktora Tomáše Páleníčka v Centru pro výzkum psychedelik v Národním ústavu duševního zdraví kousek za Prahou. Tam studuji komplexnost neurozobrazovacích dat ve vztahu k účinkům psychedelik. Úzce spolupracuji s kolegy z Imperial College na sběru dat a vývoji modelů, které dávají do souvislosti nervovou aktivitu s výsledky psychedelické terapie. Jsem také terapeutem ve studii porovnávající účinky psilocybinu a ketaminu u pacientů s depresí rezistentní na léčbu."

Zapojte se! Podpořte český psychedelický výzkum. 

logo

Svou finanční podporou skrze výzvu na Darujme

DAROVAT
logo

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU

Psyres
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem Vejvodova 444/6, Staré Město, 
110 00 Praha 1
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
fbyt
info@psyres.euPro média
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ