Psyres
DAROVAT
HOME
>
AKTUALITY
>
Akce: Benefice pro duševní zdraví

Akce: Benefice pro duševní zdraví

7. 03. 2023

Zveme vás na akci Nadačního fondu PSYRES, která spojuje hudbu, humor a psychedelickou zkušenost.


Diskuze prof. Jiřího Horáčka & Jiřího Charváta / Koncert Maoka & Terezie Kovalové 

6.6. 2023 

18:00 - 21:00 

Husův sbor, Wuchterlova ul. č. 5, Praha 6

Přidejte se k události na Facebooku

Vstupenky


Vtipné povídání o vážných věcech a koncert na podporu českého psychedelického výzkumu. S velkou radostí přinášíme večer, kdy se budete dobře bavit a přitom se dozvíte aktuální informace ze zákulisí výzkumu a možností léčby duševních onemocnění s využitím psychedelik. Zároveň bude i prostor nová poznání integrovat během koncertu dvou hudebníků - Maoka a violoncellistky Terezie Kovalové, jejichž talent vás provede cestou do krajiny za hranice běžného vnímání. To vše umocněno atmosférou dejvického husitského kostela. Akci spoluorganizuje Nadační fond PSYRES a její výtěžek bude věnován na podporu výzkumu PSIKET002, který probíhá v Národním ústavu duševního zdraví v režii prof. Jiřího Horáčka.

Přijměte pozvání na akci, kde se otevírají brány poznání, a která pohladí na duši. Profesor Jiří Horáček patří k pionýrům moderního českého psychedelického výzkumu a momentálně je hlavním řešitelem projektu zaměřeného na využití psilocybinu v léčbě deprese, která vznikla v souvislosti s onkologickým onemocněním. Spoluautor knihy Vědomí a realita je celoživotně fascinován původem a vlastnostmi lidského vědomí, které zkoumá ze všech stran. Jaký potenciál vidí v psychedelických látkách? Jaké poznání o vědomí tyto látky přinášejí? V čem vidí přínos psychedelik pro pacienty potýkající se se smrtelným onemocněním? Ovlivnily vhledy psychedelické tématiky jeho názor na smrt jako takovou?

Do diskuze s Jiřím Horáčkem jsme přizvali Jiřího Charváta. Komika a moderátora, spisovatele a copywritera. Lektora psaní, improvizace a Probuzení. Jiří vykouřil sekret z halucinogenní žáby (bufo alvarius) a zjistil, že neexistuje. Také jste zvědaví, jakým směrem se může konverzace těchto dvou osobností, jejichž život významně ovlivnila psychedelika a psychedelická tématika, odvíjet?  Zakoupením benefiční vstupenky podpoříte zmíněný výzkum českých vědců.

Pokud chcete, aby violoncello zdobilo vaši hudbu, s Terezií se nemůžete minout. Po 25 letech hraní je multiinstrumentalistka Terezie Kovalová uznávanou hudebnicí. Její kariéra se naplno rozeběhla ve 13 letech, kdy hrála poprvé jako sólistka s Janáčkovou filharmonií. Dodnes spolupracovala na více než 80 nahrávkách různých žánrů, od mainstreamu po alternativní hudbu. Malý podzemní klub nebo stadion pro 10 tisíc lidí? Balet nebo kabaret? Soundtrack k filmu? Nebo možná moderní cirkus? Ať už si vyberete cokoli, s Terezií se nemůžete minout. Všechno je možné. Na tomto vystoupení zahraje společně se slovenským hudebníkem, zpěvákem a skladatelem Maokem, se kterým se hráčsky poprvé potkali v roce 2016 v čajovně, ve které Maok vystupoval. Náhoda tomu chtěla, že Terezie s sebou měla violoncello. A tak, když Maok vyslal do obecenstva myšlenku, že si s ním může kdokoliv zaimprovizovat, neváhala ani vteřinu. Podobný improvizační zážitek vás bude v jejich spojení čekat i dnes.

Maok je fenomenální hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejvýraznější složkou sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska či filmu Civilizace Petra Horkého a Miroslava Bárty...). Maokovo vystoupení vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je obsaženo uvnitř každého z nás.

Zapojte se! Podpořte český psychedelický výzkum. 

logo

Svou finanční podporou skrze výzvu na Darujme

DAROVAT
logo

PŘEČTĚTE SI VÍCE INFORMACÍ O TOMTO PROJEKTU

Psyres
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem Vejvodova 444/6, Staré Město, 
110 00 Praha 1
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ
DarovatKoupit produkty PSYRESKlub patronů
fbyt
info@psyres.euPro média
Nadační fond pro výzkum psychedelik
sídlem V Honech 687, 250 67 Klecany,
IČO: 05540143
Podmínky užívání a ochrana údajůFAQ